Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Нюкасъл и Лутън сътвориха голов спектакъл

Нюкасъл и Лутън изиграха изключително вълнуващ мач на “Сейнт Джеймсис Парк”, който завърши 4:4. “Свраките” на два пъти повеждаха с голове на Шон Лонгстаф, но резултатът на почивката бе 2:2. С две бързи попадения Лутън шокиращо поведе с 4:2 в 62-ата минута, но домакините се хвърлиха в атаки и успяха да изравнят сравнително бързо след голове на Кийрън Трипиър и Харви Барнс.

С тази точка Лутън отново изпревари Евертън и излезе от зоната на изпадащите. Нюкасъл е на девето място и с всеки изминал кръг шансовете му отново да се класира за евротурнирите намаляват.

Спиращият дъха мач започна с атаки и към двете врати. Лонгстаф даде преднина на домакините с ранен гол, но защитникът Габриел Ошо изравни в 21-ата минута след удар с глава. Равенството обаче се запази само две минути преди Лонгстаф отново да се разпише, след като Камински отрази удар на Антъни Гордън и топката отиде в халфа. Лутън успя да изравни малко преди почивката. Защитата на “свраките” пак не се справи по най-добрия начин, а Рос Баркли се разписа с удар отблизо.

Карлтън Морис изведе гостите напред в 59-ата минута от дузпа, която трябваше да изпълни два пъти. Малко по-късно Елайджа Адебайо отбеляза нов гол за Лутън и “Сейнт Джеймсис Парк” бе в шок. Нюкасъл обаче веднага тръгна напред в опит да обърне нещата. Първият гол на Кийрън Трипиър от август 2022 г. даде надежди на домакините, а Барнс изравни в 73-ата минута. Бившият играч на Лестър влезе като резерва и се завърна в игра след петмесечно отсъствие поради контузия.

Лутън има само една загуба в последните си шест мача във Висшата лига, а представянето на тима дава надежди, че той може да запази мястото си в елита.

Снимки: Imago