Изключителна драма със седем гола донесе триумф на Ман Юнайтед над Уулвс

Манчестър Юнайтед успя да спечели с 4:3 в изключителен трилър при гостуването си на Уулвърхамптън в последен мач от Премиър лийг. Гостите изиграха отлично първо полувреме, в което взеха преднина от два гола благодарение на Маркъс Рашфорд (5’) и Расмус Хойлунд (22’), а още две попадения за гостите бяха отменени. През втората част Пабло Сарабия успя да намали от дузпа в 71-ата минута, но Скот Мактоминей (75’) отново върна преднината от два гола. Макс Килман (85’) и Педро Нето (90’) в добавеното време успяха да донесат равенството на “вълците”, но гол на Коби Мейно в 97-ата минута все пак донесе трите точки на “червените дяволи”

Момчетата на Ерик тен Хаг започнаха по-добре двубоя и успяха да открият резултата още в петата минута, когато Диого Далот намери Расмус Хьойлунд в наказателното поле, датчанинът не намери място за изстрел, но пък се ориентира и подаде на Рашфорд, който бе колебание от границата на пеналта реализира за 0:1.

В следващите минути двата отбора си размениха няколко интересни атаки, като тези на “червените дяволи” носеха малко повече острота и динамика. В 19-ата минута те имаха възможност да осъществят контраатака, но Алехандро Гарначо от отлична позиция не успя да намери своите съотборници.

Футболистите на Манчестър Юнайтед все пак успяха да удвоят своята преднина в 22-ата минута, когато нова добра атака отляво доведе до отлично извеждане от Рашфорд на Люк Шоу на скорост, а успоредното му центриране бе пратено с върха на обувката на Расмус Хьойлунд за втори път в мрежата. Това попадение за датчанина бе негово четвърто в последните пет мача във всички турнири.

Гостите имаха удобна ситуация за трето попадение почти веднага след изпълнението на началния удар, когато се стигна до фал вдясно, но опитът с глава на Каземиро премина съвсем близо до дясната греда. Хубава атака точно след изминаването на половин час игра на гостите също бе близо до това да донесе трети гол на тяхната сметка след лошо връщане на бранител, от което се опита да се възползва Хойлунд, но топката излезе в аут след рикошета в тялото му. Малко след това опасно стреля и Рафаел Варан.

Минутка преди края на редовното време отново датският нападател бе изведен от Гарначо зад отбраната в жълто и реализира през краката на Жозе Са, но страничният съдия Дарън Кан веднага маркира засада. В самия край на добавеното време на първата част попадение с глава на Каземиро също бе отменено, отново поради засада.

Играчите на Ерик тен Хаг започнаха отлично и второто полувреме, когато още в първата му минута стигнаха до добро положение, след като Бруно Фернандеш получи от Гарначо в пеналта, но се забави и опитът му бе блокиран от бранител. Домакините отговориха с отлично изпълнение на Педро него от фал, което доведе до сериозна грешка на Андре Онана, който се размина с центрирането, но Лисандро Мартинес изчисти пред голлинията.

Десетина минути след началото на втората част “червените дяволи” пропуснаха нови две възможности. Първо Каземиро стреля с глава в ръцете на Жозе Са, а веднага след това гостите отнеха, но Расмус Хойлунд не успя да се възползва от отличен пас на Гарначо и отново даде възможност на португалския страж да се изяви.

Футболистите на Уулвърхамптън постепенно вдигнаха нивото на своето представяне и агресията си. Те отново опитаха да дадат своя отговор, задържайки топката около наказателното поле на Андре Онана, и в крайна сметка удар на Крейг Доусън бе блокиран последователно от Рафаел Варан и камерунския страж. Малко след това пък Куна стреля опасно.

В 68-ата минута Рафаел Варан сгреши в центъра на терена, Педро Нето получи в наказателното поле и се стигна до съприкосновение между него и Каземиро. Съдията веднага посочи бялата точка, но проверката на ситуацията отне няколко минути, но в крайна сметка бе потвърдено. Зад топката застана появилият се от пейката Пабло Сарабия и реализира за 1:2.

“Червените дяволи” реагираха мигновено с няколко далечни удара, които доведоха само до корнер. Именно при него отбраната на “вълците” не успя да се справи с току що появилия се на терена Скот Мактоминей, който с глава реализира за 1:3.

Домакините от Уулвърхамптън не се разочароваха от случващото се и отново опитаха да натиснат. Те стигнаха до няколко корнера и опасни влизания в наказателното поле. Така се стиган до 85-ата минута, когато след корнер, в който Доусън отклони към Макс Килман и той реализира отблизо за 2:3.

В добавеното време отново Скот Мактоминей бе съвсем близо да реализира само на няколко метра от голлинията, но нова великолепна изява на Жозе Са предотврати. Така се стигна до 95-ата минута, когато отново след корнер играчите на “вълците” хванаха на контраатака “червените дяволи”, успяха много бързо да се прегрупират и в крайна сметка Педро Нето матира Андре Онана за 3:3.

На драмата в тази среща обаче изобщо не бе сложена точка. Играчите на Манчестър Юнайтед осъществиха отлична атака веднага след изпълнението на корнер, появилият се от пейката Омари Форсън се изяви добре, намери Коби Мейну, който с финес преодоля бранител в жълто и с още по-впечатляващ удар в далечния ъгъл матира Жозе Са за 3:4 и по този начин сложи точка на спора в двубоя и донесе трите точки на своя тим.

Манчестър Юнайтед е седми с 35 точки и в неделя приема Уест Хам. Уулвърхамптън е 11-и в подреждането с 29 пункта и гостува на Челси през уикенда.

Снимки: Gettyimages