Боян Йорданов и Милон без шансове в първия 1/4-финал за Купата на CEV

Бившият национал Боян Йорданов и неговият АОНС Милон (Атина) загубиха първия мач от 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Йорданов и компания нямаха никакви шансове и паднаха като гости на германския СВГ (Люнебург) с 0:3 (19:25, 19:25, 16:25) в среща, играна тази вечер пред над 2000 зрители.

"Златен" MVP Боян Йорданов изведе Милон до "златен" гейм и 1/4-финал в Европа

Реваншът между двата тима е следващия четвъртък (8 февруари) от 20,00 часа българско време в Гърция. Волейболистите на Милон трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Люнебург пък се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за полуфиналите за Купата на CEV.

Боян Йорданов, който е и капитан на тима си, игра цял мач и завърши с една единствена точка от атака и 8% ефективност в атака.

Най-резултатен за Милон бе пуерториканецът Педро Молина с 13 точки (3 блока, 1 ас, 39% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане - +4), а Александрос Нанопулос се отчете с още 10 точки.

За тима на Люнебург Ерик Рьорс заби 18 точки (3 блока, 2 аса, 57% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане - +9) за победата. Йесе Елзер и Ксандер Кетжински добавиха още 12 и 11 точки за успеха.

Снимки: CEV.EU