Черно море не се даде на корави украинци

Лидерът в efbet Лига Черно море и Днипро-1, който дели първото място в украинския шампионат, завършиха наравно 2:2 в контролна среща в Белек. Това беше втора проверка за "моряците" в Турция, които след два дни ще изиграят последния си мач в югоизточната ни съседка срещу Беса (Кавая). Днешният двубой беше предаван на живо по Sportal.bg.

Васил Панайотов (30') и Исмаил Иса (52') реализираха красиви попадения, но те не бяха достатъчни на водения от Илиан Илиев отбор да стигне до успеха. Витиньо (18'), през първата част, и Сарапий (54'), след почивката, пък се разписаха за украинците.

Илиан Илиев: Мечтаем, но няма да е лесно, Лудогорец превъзхожда по дълбочина на състава

Двубоят започна равностойно, като липсваха опасни положения пред някоя от двете врати в първите 10 минути. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на срещата Алекс Фернандес се озова на добра стрелкова позиция, но ударът на бразилеца беше неточен.

Секунди след това и Мишаел отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на противниковия страж. В 16-ата минута Атанас Илиев беше заменен принудително, а на негово място в игра се появи Исмаил Иса.

120 секунди по-късно украинският тим поведе. Витиньо стреля в близкия ъгъл на вратата, а Християн Славков не се намеси по най-добрия начин и позволи кълбото да се оплете в мрежата зад него.

В 30-ата минута Черно море изравни резултата чрез Васил Панайотов. Халфът на "моряците" засече центриране на Виктор Попов и с хубав удар от въздуха не остави шансове на вратаря на Днипро-1.

Малко по-късно пред Исмаил Иса се откри чудесна възможност да направи обрат, но, останал очи в очи с Кинарейкин, нападателят не успя да го преодолее.

"Моряците" стартираха по-активно след почивката и това даде резултат в 52-рата минута, когато Исмаил Иса реализира с акробатично изпълнение и варненци осъществиха пълен обрат.

Радостта за футболистите на Илиан Илиев обаче беше кратка. В 54-тата минута Едуард Сарапий се разписа директно от пряк свободен удар за 2:2.

Малко след като измина час игра от началото на мача Васил Панайотов опита да прехвърли стража на Днипро-1, който беше напуснал своята позиция, но топката премина над целта.

В оставащото време двата отбора потърсиха победно попадение, но такова не падна и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

ЧЕРНО МОРЕ 2:2 ДНИПРО-1

0:1 Витиньо (18)
1:1 Васил Панайотов (30)
2:1 Исмаил Иса (52)
2:2 Едуард Сарапий (54)

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 33. Мишаел Алвес, 27. Даниел Димов, 9. Атанас Илиев

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 1. Денислав Стойчев, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 32. Мартин Дичев, 29. Берк Бейхан, 36.Александър Веселински, 41.Уеслен Жуниор, 86. Исмаил Иса, Николай Костадинов, Борис Стойков

ДНИПРО-1: 12. Якив Кинарейкин, 4. Олексий Авраменко, 6. Олех Хорин, 30. Васил Кравец, 42. Йевхен Пасич, 16. Рамик Хаджиев, 19. Витиньо, 44. Илия Баденко, 88. Максим Мелниченко, 28. Маркос Андре, 31. Даниел Кивинда