Унион (Берлин) взе важна победа срещу последния

Унион (Берлин) победи с 1:0 Дармщат в мач от 19-тия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Бенедикт Холербах в 62-рата минута. “Железните” бяха без наказания  си треньор Ненад Биелица, който изтърпява санкция за три мача заради спречкването си с Льорой Сане през седмицата, но въпреки това успяха да вземат ценни три точки в опашкарското дерби.

Домакините имаха първата добра ситуация в мача в 18-ата минута, когато Кевин Беренс стреля опасно, но шутът му мина встрани от вратата на Марсел Шюнен. Седем минути по-късно Робин Госенс засече с глава центриране от пряк свободен удар, но бе неточен. Последваха още два шанса за гол, като Кристофер Тримел стреля с глава след центриране от корнер, но отново без успех. Малко след това пък Кевин Беренс се измъкна от защитата на Дармщат, но и неговият шут бе неточен. Най-добрият шанс за гостите дойде в 39-ата минута, когато Тим Скарке центрира и намери Юлиан Юстван, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата на Унион.

И втората част започна с добра възможност за берлиначани. Алекс Крал комбинира с Тримел, който стреля от дистанция, но за пореден път футболистът на Унион не бе точен. Малко след това грешка в защитата на Дармщат позволи на Бенедикт Холербах да излезе очи в очи с Шюнен, но стражът на гостите спаси сигурният гол. В 63-тата минута берлинчани най-после откриха резултата. След добра контраатака Госенс комбинира с Андрас Шафер, който пък изведе Холербах, а нападателят на Унион този път не сгреши и направи 1:0 за тима си. По-добрата игра на домакините продължи, като те можеха да удвоят аванса си няколко минути по-късно, когато отново Холербах стреля акробатично, но Шюнен успя да избие.

В 76-ата минута нов шанс за Унион дойде след центриране от пряк свободен удар, при което Беренс изпревари стража на гостите, но ударът му с глава мина на сантиметри от вратата. Малко след това гостите също имаха добра възможност, но Клаус Гясула не намери очертанията на вратата. В 84-тата минута пък Беренс направи поредния си пропуск, след като излезе очи в очи с Шюнен, но пак не успя да го преодолее.

Така Унион (Берлин) записа важни три точки и се откъсна на пет точки от опасната зона, като тимът е на 15-а позиция. Дармщат пък записа 12-и  пореден мача без победа в първенството и остава на последното място в класирането.

Снимки: Imago