Девет от Монако изкопчиха равен от Марсилия

Отборите на Марсилия и Монако направиха зрелищно равенство 2:2 в мач с два червени картона в среща от 19-ия кръг на френската Лига 1. Точката изравни монегаските с третия Брест, докато марсилци пропуснаха възможността да се доближат до местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Мачът предложи изключително емоционални моменти от самото си начало, като още в седмата минута Висам Бен Йедер изведе гостите напред, а само четири минути по-късно монегаските останаха с човек по-малко, тъй като Гийермо Марипан спъна съперников играч.

Логично играчите на Монако не съумяха дълго време с гол аванс и човек по-малко, като в 38-ата минута Пиер - Емерик Обамеянг изравни резултата и вдигна на крака препълнения “Велодром”.

Трибуните съвсем скоро обаче бяха отново смълчани, тъй като в третата минута на добавеното време на първата част Магнес Аклиуш върна предимството на гостуващия тим.

Второто полувреме също започна взривоопасно и съвсем скоро след подновяването на играта в 50-ата минута Леонардо Балерди отново възстанови равенството.

След това до края не паднаха нови попадения, а домакините от Марсилия пропиляха достатъчно положения, за да съжаляват, че не стигнаха до крайния успех. На всичкото отгоре те дори останаха с човек повече, когато в 86-ата минута Денис Закария си изпроси втори жълт картон.

Въпреки това играчите на Монако устискаха точката, а съперниците им от Марсилия направиха непростим пропуск в добавеното време чрез Витиня.

Снимки: Imago