БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Академик Пловдив се наложи над Шоутайм

Отборът на Академик Пловдив постигна първи успех във втория етап от първенството на България по баскетбол за жени, след като надигра състава на Шоутайм с 67:62 (19:17, 10:10, 24:12, 14:23) като домакин в зала „Олимпиада“. По този начин пловдивският тим стартира с победа двубоите във втората четворка от втората фаза от шампионата.

Срещата започна равностойно и след първата част Академик имаше едва 2 точки преднина - 19:17. Във вторите десет минути преобладаваха грешките и от двата тима, което предопредели ниската резултатност - 10:10. По този начин почивката дойде при аванс от 29:27 в полза на домакините.

Третата четвърт се оказа ключова за крайния изход от срещата. Отборът на Академик показа много по-добра ефективност в нападение след паузата и спечели категорично третата част с 24:12.  В последните десет минути гостите от Варна опитаха да наваксат изоставането си, но не съумяха да го сторят и така Академик се поздрави с успеха – 67:62.

Най-резултатна за победителките стана Маргарита Чипова с 21 точки, а Анастасия Калева реализира 16 точки, към които прибави и 19 борби.

За тима на Шоутайм Габриела Ангелова вкара 22 точки.