Лудогорец удари шампиона на Полша

Лудогорец победи с 3:1 шампиона на Полша Ракув (Честухова) в контролна среща по време на лагера на двата тима в Турция. В първите осем минути паднаха три гола - Квадво Дуа откри за "орлите", но Анте Църнац изравни. Скоро обаче автогол на Аднан Ковачевич върна преднината на "орлите". В самия край на мача пък Рик Джонатан оформи крайния резултат.

Лудогорец откри резултата още в първата минута на мача. Кайо Видал намери Квадво Дуа в наказателното поле, който без да се бави я насочи в рамките на вратата и реализира.

Шест минути по-късно Црнац изравни. Нападателят на полския шампион излезе очи в очи срещу Падт и прати топката в неговата мрежа.

Съвсем скоро обаче Лудогорец си върна преднината. След центриране на Бърнард Текпетей Аднан Ковачевич си отбеляза автогол.

Пет минути преди края на първата част българите можеха да вкарат и трето попадение, но след един избит шут от Аслак Фон Витри топката се оказа на пътя на Якуб Пьоторвски, но полякът нацели гредата.

През втората част срещата бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко добри атаки. В даденото от съдията продължение на мача падна и трети гол във вратата на поляците. Рик Джонатан стреля от дистанция и след като топката рикошира в крак на бранител на Ракув, влезе в мрежата.

Така Лудогорец във втори пореден мач от подготовката си вкарва три гола. В предната си контрола "орлите" победиха с 3:0 Олимпия (Любляна). Следващият мач на разградчани е на 30 януари срещу чешкия Теплице.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 РАКОВ