Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Лудогорец се разправи с Олимпия (Любляна) за едно полувреме

Лудогорец стартира по перфектен начин контролите си, след като се наложи с 3:0 над словенския първенец Олимпия (Любляна) в Турция. “Орлите” играха по-добре през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. И трите тога паднаха през първото полувреме, след като Квадво Дуа (12’), Тодор Неделев (30’) и Бърнард Текпетей (44’) бяха точни. Така разградчани поне частично си го върнаха на словенците, след като през лятото Лудогорец отпадна именно от Олимпия в Шампионската лига. Това бе първа проверка за “орлите”, тъй като преди няколко дни контролата им с Шахтьор (Донецк) бе отменена заради лошото време в Турция.

В първите минути Лудогорец задържаше повече топката и се опитваше да организира по-постепенни нападения, докато словенците разчитаха на контраатаки. В 12-ата минута “орлите” успяха да открият резултата. Добра комбинация между Кайо Видал и Текпетей изведе бразилеца на удобна позиция. Той обаче загуби равновесие в наказателното поле, но топката дойде удобна на Дуа, който фронтално на вратата с хубав удар реализира за 1:0.

В 23-ата минута Серджио Падт трябваше да се намесва след хубав удар от фал на футболист на Олимпия.

В 30-ата минута Лудогорец отбеляза и втори гол. Тодор Неделев се зае да изпълнява пряк свободен удар от границата на наказателното поле и с майсторско изпълнение прониза вратата на Пинтол - 2:0.

Малко по-късно Раул нахлу в наказателното поле на “орлите”, след като преодоля Вердон и Сон. Нападателят на Олимпия стреля от близка дистанция, но кълбото излезе в аут.

В 44-ата минута нова атака като по учебник бе превърната в гол от Лудогорец. Пьотровски напредна добре по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там първо Дуа леко отклони, а Текпетей, който влизаше на скорост, засече и направи резултата 3:0 в полза на българския първенец.

Второто полувреме започна отново с по-активна игра от страна на Лудогорец, но до сериозни положения не се стигаше. В 66-ата минута Рик Джоната стреля коварно от границата на пеналтерията, но вратарят на Олимпия улови.

В 81-ата минута Симон Слуга трябваше да се намесва след коварно изпълнение на пряк свободен удар от страна на словенците. Вратарят обаче успя да избие. До края на двубоя нямаше повече интересни полижения и така "орлите" записаха победа в първата си контрола.

Следващият мач на Лудогорец е на 27 януари срещу полския Ракув.

ЛУДОГОРЕЦ 3:0 ОЛИМПИЯ

1:0 Квадво Дуа (12)
2:0 Тодор Неделев (30)
3:0 Бърнард Текпетей (44)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 5. Георги Терзиев, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 88. Тодор Неделев, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал;

Олимпия: Пинтол, Лашичкаш, Мухамедбегович, Ристич, Суалехе, Диого Пинто, Дофо, Фадида, Мотика, Раул, Педро Лукас.

Снимки: Startphoto