Пробуждането на Лион дойде твърде късно

Лион отново не успя да се оттласне от дъното на класирането в Лига 1. "Хлапетата" загубиха с 2:3 у дома от Рен и остават в зоната на изпадащите с 16 точки. Тимът на Пиер Саж допусна три гола до почивката и въпреки че след това върна интригата, регистрира 11-о поражение през сезона.

Мартен Терие отбеляза две попадения за Рен срещу бившия си клуба, а третият гол за гостите беше дело на Дезире Дуе. С победата отборът от Бретан събра 25 точки и заема 9-о място в подреждането.

В 22-ата минута Терие напредна опасно и с плътен удар с левия крак простреля Антони Лопеш. Четвърт час по-късно 18-годишният талант Дуе получи достатъчно пространство пред наказателното поле и наказанието за домакините не закъсня - 0:2. В 41-ата минута след центриране от корнер Адриен Трофер отклони топката към Терие и той с лекота я насочи в мрежата на Лион.

Второто полувреме беше различно. Трите смени в състава на домакините дадоха резултат и в 59-ата минута един от появилите се от пейката футболисти - Енрике, намали изоставането на тима си. Бразилецът се разписа след хуабва атака по дясното крило на Ейнсли Мейтланд-Найлс. В 76-ата минута Александре Лаказет се пребори за топката и от много малък ъгъл преодоля Стив Манданда. В осатващото време Лион хвърли всички сили в търсене поне на равенство, но Рен удържа трите точки.