Торино не позволи на Каляри да се отдалечи от опасната зона

Торино спечели с 2:1 гостуването си на Каляри от 22-ия кръг на Серия "А" и се изравни по точки с Наполи. Дуван Сапата и Самуеле Ричи бяха точни за "биковете" до почивката, а през второто полувреме Николас Виола върна интригата, но тимът на Клаудио Раниери не съумя да стигне поне до равенство и се намира на незавидното 17-о място в класирането.

Преди мача домакините отдадоха почит на починалия през седмицата Луиджи Рива. Легендата на Каляри и италинаския футбол прекара 13 години с екипа на клуба от Сардиния и донесе титлата през сезон 1969/70. По време на загрявката футболистите на Каляри излязоха със специални фланелки с номер 11, вдъхновени от екипите на шампионския състав.

Торино поведе в 23-ата минута след хубав пробив на Раул Беланова и ниско центриране към Дуван Сапата. Колумбиецът стигна пръв до топката и отблизо я прати във вратата, пазена от Симоне Скуфет. Гостите продължиха да са по-активни и в 40-ата минута Сапата пропусна очи в очи със стража на Каляри. В добавеното време на първата част Ричи напредна необезпокояван и шутира, а Скуфет не можа да направи достатъчно, за да предотврати попадението.

В 68-ата минута Алберто Досена можеше да намали, но Ваня Милинкович-Савич изби удара му с глава. Четвърт час преди края резервата Виола отбеляза много красив гол. Той шутира с левия крак от границата на наказателното поле и този път Милинкович-Савич само изгледа полета на топката.

В добавеното време хубава контра на Торино завърши с центриране на Мергим Войвода и точен изстрел на Пиетро Пелегри, но голът беше отменен заради засада на Войвода.