Възходът на Алавес продължава

След силния мач, който изигра на "Сантиаго Бернабеу", Алмерия бързо се върна към посредствеността и загуби с 0:3 домакинството си на Алавес. Това беше първи двубой от 22-ия кръг на Ла Лига, а попаденията за гостите отбелязаха Саму (2) и Луис Риоха. По този начин тимът от Витория записа трети пореден успех и вече е на 11-о място в класирането.

Алмерия започна активно и съзадде немалко положения пред вратата на Антонио Сивера, но отново си изпати заради неумението да реализира от чисти позиции и многото елементарни грешки в защита. Съставът на Гайска Гаритано има едва 6 точки през сезона и е почти сигурен изпадащ. Освен това, Алмерия е единственият отбор от топ 5 първенствата в Европа без победа.

Младокът Саму откри резултата в 10-ата минута, след като тръгна от центъра, надбяга бранителите на домакините и хладнокръвно прати топката в мрежата. В началото на второто полувреме 19-годишният таран напредна и беше фаулиран в наказателното поле на Алмерия. Луис риоха превърна дузпата в гол, но не се зарадва бурно от уважение към бившия си клуб.

В 88-ата минута Саму отново демонстрира огромния си потенциал, заради който Атлетико Мадрид го привлече през лятото. След комбинация с резервата Карлос Бенавидес младокът стреля от нищожен ъгъл и заби топката в мрежата на Алмерия. Това беше негово шесто попадение през сезона.