Сакраменто без Везенков измъкна драматична победа над Голдън Стейт, Барнс “изригна” срещу бившия си отбор

Отборът на Сакраменто Кингс започна тежката си серия от последователни гостувания със знаменита победа над Голдън Стейт Уориърс в калифорнийския сблъсък в “Чейз Сентър”. Тимът на Майк Браун се наложи над “воините” със 134:133 (40:32, 35:40, 29:29, 30:32) в изключително равностоен двубой в Сан Франциско. Победата на “кралете” бе осигурена от забивка на Домантас Сабонис 22 секунди преди края на редовното време, като след това Голдън Стейт пропусна “златни” шансове да спечели мача в самия край, след като първо Джонатан Куминга бе блокиран от Харисън Барнс под коша, а след това Стеф Къри се засуети и направи кошмарна грешка в последното владение на домакините в двубоя.

Както е известно, крлото на Кингс Александър Везенков не успя да вземе участие в срещата заради контузията в десния глезен, която го вади от терените в период от 7 до 14 дни. В негово отсъствие Кеслър Едуардс и Крис Дуарте получиха съответно по 6 и 3 минути, като отново Трей Лайлс бе алтернатива на титулярното тежко крило Кийгън Мъри.

По този начин Сакраменто остава на седмото място във временното класиране на Западната конференция с баланс от 25 победи и 18 загуби, като изостава на един успех от Финикс Сънс и Ню Орлиънс Пеликанс, които са съответно пети и шести с по 26-18. Следващото гостуване на Кингс е в неделя сутрин от 4:00 часа българско време на Лука Дончич и Далас Маверикс в Тексас.

Двата тима предложиха най-доброто от себе си в офанзивен план в първото полувреме, в което паднаха общо 25 тройки и съперниците стреляха над 50% от игра, като даже успеваемостта на гостите от Сакраменто бе 61%. На почивката резултатът бе 75:72 в полза на отбора на Майк Браун, като в третата четвърт “кралете” поддържаха крехък аванс и не позволяваха на своя съперник да запише обрат. Благодарение на тройка на Харисън Барнс в последния миг от периода Кингс излязоха напред с три аванс при 104:101, а в средата на последната четвърт разликата достигна седем точки в полза на гостите след две поредни тройки на Ди’Аарън Фокс за 128:121. Голдън Стейт не се предаде и се върна в мача чрез кош и фал на Джонатан Куминга и тройка на Стеф Къри за 128:127, но след това бившият играч на “воините” Харисън Барнс показа добър мерник от средна дистанция и поведе Сакраменто към преднина от пет при 132:127 на влизане в последните две минути от редовното време.

Гостите обаче се пропукаха и позволиха на дуото Къри и Куминга да поведе Уориърс към пълен обрат при 132:133, но с доза късмет и отлично проведена акция след аут Домантас Сабонис се оказа непокрит в близост до коша и стовари мощта си със забивка за 134:133 с оставащи 22 секунди на таблото. След това Куминга бе блокиран от Барнс, но Кевин Хъртър пропусна два наказателни удара и позволи на Голдън Стейт да има още един шанс да отмъкне победата. Къри обаче бе дублиран и загуби топката, която бе открадната от Ди’Аарън Фокс и така всичко приключи.

Харисън Барнс продължава да отговаря на критиците с най-силния си мач за сезона, след като поведе колоната за Сакраменто с рекордните в кариерата си 39 точки при 7/12 стрелба от тройката срещу бившия си отбор. Само преди три дни той наниза 32 точки и на Атланта Хоукс. Ди’Аарън Фокс допринесе с още 29 точки и 5 асистенции, Домантас Сабонис се отличи с 18 точки, 8 борби и 13 асистенции, Кийгън Мъри остана с 14 точки и 5 овладени топки, Кевин Хъртър записа дабъл-дабъл с 12 точки и 10 борби, а Дейвиън Мичъл наниза 10 точки.

Стеф Къри завърши с 33 точки и 6 борби за Голдън Стейт Уориърс. Джонатан Куминга се включи по впечатляващ начин от резервната скамейка с 31 точки за 30 минути при 12/19 стрелба от игра. Андрю Уигинс допринесе със 17 точки, Клей Томпсън приключи с 16, а Дарио Шарич прибави 14 точки и 5 асистенции.

Снимки: Gettyimages