Атлетико Мадрид изстрада класирането си на 1/2-финала на Купата на краля

Атлетико Мадрид изстрада класирането си на 1/2-финала за Купата на краля. "Дюшекчиите" постигнаха трудна, но заслужена победа с 1:0 в четвъртфиналния си сблъсък със Севиля и така направиха нова крачка към трофея. Макар да доминираха през целия двубой, домакините на "Метрополитано", нямаха никакъв късмет, като първо Антоан Гризман пропусна дузпа в 26-ата минута, а след това две попадения на Гризман и Мемфис Депай не бяха зачетени заради засади. Все пак Депай се реваншира в 79-ата минута, когато заби единствения гол в мача, който се оказа и победен за мадридчани. В добавеното време и ВАР имаше своята роля, като съдията първо отсъди дузпа за гостите, а след това я отмени, след като прегледа повторение на ситуацията.

Диего Симеоне бе избрал да стартира срещата с Антоан Гризман и Алваро Мората в предни позиции. Самуел Лино и Науел Молина бяха халф-бекове, а Родриго де Паул, Коке и Саул бяха триото в средата на терена.

Кике Санчес Флорес пък бе предпочел Лукас Окампос и Исаак Ромеро да са двойката нападатели за този мач. Хесус Навас и Адриа Педроса действаха на крилата, а Бубакари Сумаре, Джибрил Соу и Оливер Торес си партнираха в халфовата линия.

Домакините имаха първата възможност в мача. В 5-ата минута Алваро Мората стреля с глава към вратата, но не затрудни особено вратаря на съперника.

В 24-тата минута Науел Молина комбинира с Антоан Гризман и нахлу на скорост в наказателното поле, като бе спънат за дузпа. Съдията не се поколеба да посочи бялата точка, а Гризман се нагърби с отговорността да изпълни наказателния удар, но се подхлъзна и прати топката над напречната греда.

В 31-вата минута отново Мората обстрелва вратата на съперника с глава, но доста неточно.

След това в 40-ата минута Антоан Гризман шутира от фаул, но сантиметри не му достигнаха, за да намери очертанията на вратата.

И втората част започна с натиск на домакините. В 53-ата минута Гризман опита задна ножица, но отново топката мина малко над напречната греда.

Две минути по-късно Самуел Лино стреля от малък ъгъл и принуди вратаря Ниланд да прави важно спасяване.

В 60-ата минута Алваро Мората се пребори за една висока топка и свали за Гризман, който от воле я прати в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада на французина.

Едно от малкото положения на Севиля дойде в 63-тата минута, когато Маркао шутира от воле, но Ян Облак внимаваше и укроти кълбото в ръцете си.

В 68-ата минута и Мемфис Депай успя да прати топката във вратата на Севиля, но и в тази ситуация имаше засада и този гол също не бе признат.

В 79-ата минута натискът на Атлетико най-накрая даде резултат. Анхел Кореа се измъкна от защитник в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, а Депай бе на правилната позиция, за да засече топката във вратата за 1:0.

В 85-ата минута Севиля пропусна най-добрата си възможност в мача. При едно центриране от корнер Серхио Рамос бе изпуснат от защитата и засече топката, но вместо да я прати в опразнената врата, стреля над гредата.

Минута по-късно Самуел Лино пък можеше да удвои преднината на "дюшекчиите", но останал очи в очи с вратаря не успя да го преодолее.

В добавеното време гостите имаха нов шанс да се върнат в мача, като отново Рамос бе на стрелкова позиция, но този път с глава стреля встрани от целта.

Финалът на мача донесе още драма. В 95-ата минута съдията първо отсъди дузпа за Севиля за нарушение срещу Ерик Ламела, но впоследствие разгледа повторение на ситуацията с ВАР и прецени, че защитникът на домакините Пабло Бариос е действал чисто и първо играе с топката, преди да препъне съперника си. Така наказателния удар бе отменен, а минута по-късно дойде и последния сигнал, който официализира победата на Атлетико.

Така мадридчани станаха последния полуфиналист в турнира, присъединявайки се към Майорка, Атлетик Билбао и Реал Сосиедад.