Какво да очакваме от тазгодишното издание на Софийския маратон - Милица Мирчева и организаторите представят състезанието

Беатрис Чебет добави нова титла в колекцията си

Действащата световна шампионка по крос кънтри Беатрис Чебет и световният сребърен медалист на 10 000 метра Даниел Симиу заслужиха титлите на Кения на националния шампионат по крос кънтри.

Чебет спечели при жените с 34:44 минути, следвана от Гладис Квамбока с 34:47 мин. Бронзовата световна медалистка на 10 000 м Маргарет Челимо допълни тройката с 34:47.50 мин. Следващата цел на Чебет е да защити световната си титла по крос кънти в Белград на 30 март.

Симиу се наложи при мъжете с 29:48 мин. Втори завърши Едвин Киплагат с 30:17 мин, а Роберт Кипроп зае третото място на подиума с 30:43.