Фемке Бол открива зимния сезон във Франция

Двукратната победителка за Атлетка на Европа за годината Фемке Бол ще открие зимния сезон на турнира от Световния атлетически тур със “сребърен етикет” в Метц (Франция) на 3 февруари. През 2023 г. Бол спечели този турнир, като за първи път в кариерата си слезе под 50 секунди на 400 метра в зала - 49.96 секунди.

По-късно през миналия сезон атлетката от Нидерландия подобри световния рекорд в дисциплината, след като бяга 49.26 сек на шампионата на страната си. Бол завърши зимния сезон с две европейски титли под покрив в Истанбул - на 400 м и 4 по 400 м.

“Това беше почти перфектно състезание. Сега тя е дори по-добре, но единствено, ако бяга почти перфектно отново, може да подобри този рекорд. Фокусът не е върху рекорда, а върху спечелването на световната титла в Глазгоу”, каза нейният треньор Лорънт Мюлу пред Telesport.