Реал Сосиедад е първият полуфиналист за Купата на краля

Няколко дни след като надви с 1:0 като гост Селта в двубой от Ла Лига, Реал Сосиедад отново победи тима на Виго на неговия "Балаидос". Днешният успех беше по-ценен, защото класира "чури урдин" на полуфиналите за Купата на краля. Попаденията за състава на Иманол Алгуасил отбелязаха Микел Оярсабал във 2-ата минута и новото попъленине Шералдо Бекер в 66-ата.

Гостите направиха летящ старт и след 73 секунди игра вече имаха преднина. Микел Мерино центрира по възможно най-добрия начин към Оярсабал и испанският национал отблизо простреля с глава Иван Вийяр. Лошата новина за Реал Сосиедад през първото полувреме беше контузията на Киърън Тиърни. Шотландският ляв бек напусна терена в 39-ата минута, заменен от Ариц Елустондо

Селта нямаше идея как да създаде чисто голово положение, а в 66-ата минута защитата на домакините изпусна Бекер и той удвои аванса на Реал Сосиедад. Привлеченият от Унион (Берлин) нападател показа скорост и прецизен завършващ удар, който успокои баските. Силите на Селта стигнаха само за почетно попадение, отбелязано от Лука де ла Торе в добавеното време.