Австралия и Узбекистан завършиха наравно и си осигуриха място в следващата фаза

Австралия завърши наравно 1:1 с Узбекистан в последен мач на двата тима от груповата фаза на Купата на Азия. Този резултат бе достатъчен на двата отбора, които си гарантираха първите две места в група B. Тимът на Греъм Арнолд застана начало в класирането с девет точки, а възпитаниците на Сречко Катанец останаха втори с пет пункта. Мартин Бойл откри от дузпа за Австралия в края на първата част, а Азизбек Тургунбаев (78’) изравни през второто полувреме.

Срещата премина при сравнително равностойно поведение на двата тима на терена, макар “кенгурата” да имаха преимущество във владението на топката. Играчите на Австралия успяха да вземат преднина в добавеното време на първата част, когато получиха спорна дузпа след игра с ръка на играч в синьо в собственото му наказателно поле. Втората част започна с размяна на положенията от двата тима, а точно след час игра Ешумуродов се разписа с глава, но попадението бе отменено поради засада. Узбеките все пак успяха да стигнат до равенството в 78-ата минута, когато Тургунбаев надскочи отбраната на Австралия и се разписа за 1:1. Това бе и първо попадение във вратата на тима.

До края на двубоя играчите на Греъм Арнолд изглеждаха доста разколебани и по-скоро искаха да запазят равенството, а тези на Сречко Катанец атакуваха по-опасно. За Узбекистан това бе десети пореден двубой без загуба и то срещу един от фаворитите в турнира.

Снимки: Gettyimages