Какво да очакваме от тазгодишното издание на Софийския маратон - Милица Мирчева и организаторите представят състезанието

Спринтьорка от Люксембург №1 в света за сезона на 60 м, поляк с европейски рекорд за юноши на 200 м

Патриция Ван дер Векен зарадва сънародниците си на турнира от Световния атлетически тур в зала с “бронзов етикет” в Люксембург вчера. Спринтьорката спечели бягането на 60 метра, като постави и два национални рекорда в рамките на надпреварата. Първо в сериите бяга 7.11 секунди, а във финала подобри още веднъж собственото си постижение и със 7.09 секунди оглави световната ранглиста за сезона.

Миналата година Ван дер Векен можеше да стане първата атлетка от Люксембург с резултат по 11 секунди на 100 метра. 24-годишната състезателка постави национален рекорд на 100 м от 11.02 сек.

Ван дер Векен остави зад себе си във финала в Люксембург французойката Орлан Олиер (7.17) и представителката на Полша Кристина Тимановска, която завърши трета с изравнен личен рекорд от 7.21 сек.

Полските атлети се представиха силно и при мъжете. Алберт Комански спечели бягането на 200 м с 20.77 сек, а Марек Закревски подобри европейски рекорд на 200 м за юноши под 20 години с 20.80 сек.