Аугсбург обърна като гост Гладбах само за четири минути и прекъсна негативна поредица

Аугсбург победи като гост Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в мач от 18-тия кръг на Бундеслигата. “Жребчетата” поведоха с гола на Жордан Сибачю (26’), но само за четири минути гостите осъществиха пълен обрат през втората част с попадения на Филип Титц (47’) и Арне Енгелс (51’).

Първата ситуация за гол в мача бе за гостите. В 13-ата минута след центриране на корнер Рубен Варгас стреля с глава, но стражът на Борусия Мориц Николас се намеси чудесно и спаси сигурен гол. В 27-ата минута Гладбах откри резултата. След изпълнение на ъглов удар. Франк Онора центрира, а вратарят на гостите Фин Дамен не се намеси добре. От това се възползва Аласан Плеа, който меко центрира, а Жордан Сибачю реагира най-бързо и чукна топката в мрежата - 1:0 за Борусия (Мьонхенгладбах). Аугсбург опита веднага да отвърне на удара, като Филип Титц стреля отдалеч, но Мориц Николас улови. В 36-ата минута Онора комбинира с Плеа, но шутът му от дистанция мина над вратата. Към края на първата част голмайсторът  Сибачю получи добре центриране и стреля от воле, но в ръцете на Дамен.

Аугсбург обаче започна ударно второто полувреме. Още в 47-ата минута гостите възстановиха равенството, когато Кевин Мбабу центрира в наказателното поле на Гладбах, а Филип Титц с глава заби топката в мрежата. Само четири минути по-късно Аугсбург осъществи пълен обрат. Голмайторът Титц комбинира с Ермедин Демирович, а той пък подаде на Арне Енгелс, който с хубав удар с десния крак направи безпомощен за втори път Моритц Николас.

Борусия опита да отвърне бързо, но удар на Лука Нетц бе спасен от Дамен.В 65-ата минута пък шут на Плеа бе неточен. Десетина минути по-късно Франк Онора стреля опасно с глава, но Дамен успя да избие с вещина, а при последвалата контраатака класа трябваше да показва и стражът на домакините Николас, който успя да избие в корнер далечен удар на Яго. До края на срещата Гладбах опита натиск, за да стигне поне до точката, но не успя да го направи.

Така  Аугсбург прекъсна негативната си серия от четири поредни мача без победа и две последователни загуби, като с днешния успех изпревари днешния си съперник и се намира на 10-о място. Борусия пък записа първа загуба в последните си шест домакински срещи и остава с точка по-малко на 12-а позиция.