Фрозиноне спря негативната серия и спря Каляри

Фрозиноне спечели с 3:1 срещу Каляри в мач от 21-ия кръг на Серия А. Ибрахим Сулемана откри резултата в полза на гостите, но домакините осъществиха пълен обрат през второто полувреме с голове на Лука Мацители (64’), Матиас Соуле (75’) и Кайо Жорже (90’).

Още в 18-ата минута Уалид Шедира реализира попадение за “канарчетата”, но то бе отменено поради засада. В 26-ата минута вече резултатът бе открит от Ибрахим Сулемана, който се възползва от топка, която. бе центрирана в наказателното поле и свалена към Сулемана от негов съотборник. Играчите на Фрозиноне продължиха да са по-активния тим на терена и стигнаха до нов гол в края на първото полувреме, но той отново бе отменен, този път поради нарушение.

Домакините излезоха още по-мотивирани през втората част, когато успяха да осъществят пълен обрат между 64-ата и 75-ата минута с попадения на Мацители и Соуле, който се разписа от фал. Точка на спора сложи Кайо Жорже дълбоко в добавеното време, когато бразилецът получи от Надир Дзортеа и реализира последното попадение в срещата. С тази победа Фрозиноне успя да прекъсне изключително негативната си серия от осем поредни срещи без победа в първенството. Поражението за Каляри пък бе първо за тима в последните четири срещи, но те продължават да са точно над чертата на опасната зона.

Снимки: Gettyimages