Тройна помощ от ВАР спаси Реал Мадрид от голям резил

Реал Мадрид изигра един от най-слабите си мачове през сезона, но след ключова намеса на ВАР все пак успя да се наложи с 3:2 над последния Алмерия на “Сантиаго Бернабеу” в среща от 21-вия кръг на Ла Лига. Домакините губеха с 0:2 до 57-ата минута, но успяха да осъществят обрат с победен гол на Даниел Карвахал в 9-ата минута на добавеното време. След този резултат “белите” излязоха на върха с 2 точки пред Жирона, който играе по-късно тази вечер. Освен това Реал е с мач по-малко.

Вместо Реал с лекота да се наложи в този двубой и той да остане встрани от вниманието, за мнозина срещата се превърна в грандиозен скандал. Главните герои в двубоя бяха водещият съдия на терена Франсиско Хосе Ернандес Маесо и колегите му от ВАР начело с Алехандро Хосе Ернандес Ернандес. Три дискусионни решения първоначално бяха отсъждани в полза на Алмерия, но след намесата на ВАР главният арбитър и в трите случая промени решението си в полза на домакините.

При 2:0 за гостите Маесо отсъди дузпа, от която Джуд Белингам намали резултата. После реферът не призна попадение на Алмерия за 3:1, а малко след това зачете гол на Вини Жуниор за 2:2, макар първоначално да не го беше признал. На всичко отгоре в края последваха 11 минути продължение, като в 9-ата от тях Карвахал реализира за крайното 3:2.

Драмата на "Бернабеу" беляза и среща, в която Реал Мадрид беше безобразен през първото полувреме и допусна два гола след грешки на капитана си Начо Фернандес. Тимът успя да отправи първия си точен удар чак при дузпата на Белингам.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти върна на вратата Кепа Арисабалага, който в предишните два мача беше оставен на пейката за сметка на Андрий Лунин. Тони Кроос и Орелиан Чуамени започнаха от първата минута вместо Лука Модрич и Едуардо Камавинга в сравнение с битката срещу Атлетико Мадрид преди дни. Титуляр за гостите беше юношата на Реал Серхио Арибас, когото през лятото Алмерия купи за 6 млн. евро.

Преди началото на двубоя домакините показаха трофея от суперкупата на Испания, който спечелиха преди седмица.

Срещата започна с "леден душ" за домакините, след като веднага след първия сигнал Начо Фернандес сгреши подаване към Менди, от което последва атака на Алмерия, завършила с гол. Точен беше Рамазани

Изненадващо "белите" не отговориха сериозно на това предизвикателство. За дълъг период от време Белингам и компания изобщо не застрашиха съперника.

Така се стигна до 43-тата минута, в която Начо отново не отигра по най-добрия начин, след което последва перфектен изстрел на Едгар Гонсалес, който Кепа не успя да спаси - 2:0 за Алмерия.

Очаквано на почивката Анчелоти взе мерки и направи тройна смяна, вадейки двама от защитниците си - Начо и Менди, както и Родриго. Влизането на Хоселу промени тактиката на отбора и последваха множество центрирания в наказателното поле на Алмерия.

Стигна се до 54-тата минута, в която ВАР призова главния съдия да изгледа повторение за евентуална дузпа в полза на Реал за игра с ръка на Каики. В крайна сметка реферът прецени, че това е нарушение за наказателен удар.

От бялата точка Белингам беше точен за 1:2 в 57-ата минута.

Скоро след това обаче дойде ново дискусионно решение на главния арбитър Ернандес. В 61-вата Серхио Арибас реализира нов гол, с който Алмерия трябваше да поведе с 3:1. И този път обаче се намеси дежурния видеоасистент рефер, който подсказа на колегата си на терена, че може би има нещо нередно. В случая ставаше дума за удар с ръка на Дион Лопи в лицето на Белингам секунди преди попадението. Самата ситуация се случи пред очите на Ернандес, но на момента той не реагира. При преразглеждането на положението на монитора обаче главният арбитър прецени, че това е фал и съответно голът не беше зачетен.

Спорните положения продължиха в 67-ата, когато Винисиус засече топката в мрежата. В началото съдията не зачете гола, преценявайки, че бразилецът е използвал ръката си. И тук обаче се намеси ВАР и последва ново преразглеждане. За пореден път Франсиско Хосе Ернандес отчете, че е сгрешил и в крайна сметка попадението беше признато - 2:2.

Футболистите на Анчелоти вече играеха за победен гол и веднъж Белингам изпрати кълбото зад гърба на вратаря, но той не беше признат заради засада. В 81-вата пък Вини Жуниор направи 100-процентов пропуск очи в очи с Луис Максимиано

Надеждите на Реал за успех бяха съживени от дадено от арбитъра 11-минутно добавено време. В 9-ата от тях Карвахал донесе успеха на домакините с попадение за 3:2.