Брайс Мендес наказа бившия си отбор и прекъсна негативната серия на Реал Сосиедад

Реал Сосиедад постигна трудна, но много важна победа с 1:0 при гостуването си на Селта. Отборът на Иманол Алгуасил нямаше успех в Ла Лига в последните си 4 мача, но във Виго взе трите точки с попадение на бившия футболист на домакините Брайс Мендес. Халфът се разписа в 11-ата минута със силешн шут извън наказателното поле.

Като цяло срещата на "Балаидос" не беше изпълнена с много положения. Гостите започнаха по-уверено и рано взеха аванс в резултата. Бенят Туриентес комбинира с Мендес, а той изненада Висенте Гуаита. Голмайсторът не изрази бурно радостта си от уважение към клуба, чийто юноша е.

В 21-ата минута Брайс Мендес завъртя топката от корнер и Гуаита изтръпна, но топката "кацна" над напречната греда. До почивката не създаде нищо в офанзивен план, а през второто полувреме Рафаел Бенитес направи няколко смени, които освежиха играта на галисийци. Преди това обаче Мендес имаше нов шанс да се разпише и сантиметри го разделиха от това поредният му далечен изстрел да спре в мрежата.

В 67-ата минута Лука де ла Торе пропусна да изравни. Селта притисна гостите, но действаше твърде еднотипно в атака. Алекс Ремиро нямаше почти никаква работа на вратата на Реал Сосиедад, но в заключителните секунди показа, че внимава и изби една коварна топка, центрирана директно от ъглов удар.

В класирането Селта е на 16-о място с актив от 17 точки и е съвсем близо до зоната на изпадащите. Реал Сосиедад се намира на 6-ата позиция с 35 точки.

Снимки: Gettyimages