Драма с продължения и дузпи срещу Олимпиакос пратиха Панатинайкос на четвъртфинал

Отборът на Панатинайкос се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Гърция, след като отстрани вечния си съперник от Олимпиакос. Двата тима не успяха да се победят и в реванша, завършвайки при нулево равенство, след като преди седмица направиха 1:1.

Изиграха се две продължения по 15 минути, тъй като в Гърция, подобно на европейските клубни турнири, правилото за гол на чужд терен загуби официалната си тежест.

В добавеното време също не паднаха нови голове и изходът от сблъсъка трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

11-метровите наказателни удари също бяха много навързани и съперниците стреляха по осем пъти от бялата точка, като до края вървяха един зад друг. Айтор Канталапиедра, Рубен Перес, Вилиан Арао и Тин Йедвай вкараха първите четири дузпи за “детелините”. Същото за домакините направиха Родиней, Желсон Мартинш, Стеван Йоветич и Даниел Поденсе.

След това и двата отбора изпуснаха последната пета дузпа и влезе в сила правилото за внезапна смърт. Грешниците бяха Филип Младенович за Панатинайкос и Жоао Карвальо за Олимпиакос.

Първите две рулетки от изпълненията без право на грешка бяха завършени с точност и за двата отбора. За “детелините” вкараха Янис Коцирас и Георгиос Ваянидис, а за домакините това направиха Мариос Вруси и Франсиско Ортега.

След това осмата дузпа за гостите бе реализирана от Барт Шенкевелд, а Мади Камара пропусна за Олимпиакос и всичко приключи.

В следващата фаза на турнира “детелините” ще срещнат тима на Атромитос, който е воден от бившия треньор на българския вицешампион ЦСКА - София.