9 гола в два мача и продължения определиха победителя между Нотингам и Блекпул

Нотингам Форест си осигури място в следващата фаза за ФА Къп след изключително драматичен втори сблъсък срещу Блекпул с 3:2 след продължения. Двата отбора предоставиха нова сериозна драма на феновете, след като в първата среща отборът от Премиър лийг успя да се възстанови от два гола пасив, днес това направиха “мандарините”.

Срещата започна спокойно и без сериозни положения пред двете врати. Момчетата на Нуно Ешпирито Санто откриха резултата в 16-ата минута, когато Андрю Омобамиделе се оказа най-съобразителен след корнер и посрещна една топка на задна греда след корнер, като я прати необезпокояван в мрежата. Гостите удвоиха преднината си още преди изминаването на минута от редовното време на второто полувреме, когато грешка в защитата на Блекпул, която даде възможност на Данило да намери мрежата за втори път. При това попадение се контузи и вратаря на тима Даниел Гриймшоу, който малко по-късно бе заменен.

Така дойдоха минутите на Блекпул, които в крайна сметка успяха да отговорят на предизвикателството от първата среща и на свой ред се възстановиха след изоставане от два гола. Първи Алби Морган вкара страхотен гол след час игра от границата на наказателното поле, а Кайл Джоузеф завърши акцията на домакините. Те можеха да се поздравят и с пълен успех още в добавеното време на срещата, но появилият се от скамейката Карамоко Дембеле направи страхотен пропуск.

В крайна сметка Форест все пак успя да изтръгне класирането в следващата фаза с попадение на Крис Ууд десет минути преди края на второто продължение, което в крайна сметка подпечата “визата” за четвъртия кръг.

Снимки: Gettyimages