Евертън спря пропадането и изхвърли Кристъл Палас от ФА Къп

Евертън успя да спечели с минималното 1:0 преиграването срещу Кристъл Палас от третия кръг за ФА Къп и се класира за следващата фаза. Първата среща между двата тима завърши 0:0 в Лондон, а днес единственото попадение бе дело на Андре Гомеш (42’) в края на първото полувреме. Двата тима не предложиха нищо особено през първия половин час от срещата.

Постепенно “карамелите” започнаха да изглеждат по-опасния отбор на терена и в крайна сметка успяха да поведат минути преди края след хубав изстрел от пряк свободен удар на Андре Гомеш. Лондончани не успя да предложат нищо особено през втората част в желанието си да избегнат второ поредно отпадане в този ранен етап на турнира за тимовете от Премиър лийг, но това така и не стана. В крайна сметка Евертън успя да прекъсне негативната серия от седем последователни двубоя без победа и се класира за четвъртия кръг, където те ще се изправят срещу друг отбор от Висшата лига - Лутън.

Снимки: Gettyimages