Борусия (Мьонхенгладбах) спря негативната си серия и тресна Щутгарт

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 3:1 двубоя си с Щутгарт от 17-ия кръг на Бундеслигата. Робин Хак (1’, 19’) и Жордан Сибачю (90’) донесоха победата на домакините, а Йоша Ваньоман (56’) вкара единственото попадение за гостите.

Срещата започна по отличен начин за “жребчетата”, които излязоха напред още преди да е изминала и една минута игрово време, когато Роко Райц прокара топката към Хак, той пое в наказателното поле и реализира в долния ляв ъгъл за 1:0. Момчетата на Херардо Сеоане можеха да удвоят преднината още преди да са изминали десет минути от двубоя, но Франк Онора не успя да уцели рамката на вратата. Вторият гол на сметката на домакините дойде в 19-ата минута, когато отново Хак бе намерен в пеналта и за втори път бе точен.

Гостите се посъбудиха едва след изминаването на половин час игра, когато Денис Ундав пое една топка в пеналтерията и отправи опасен удар, но нацели само лявата греда. Именно той отново целя опасно в самото начало на втората част, но този път Мориц Николас се справи. Играчите на Щутгарт все пак намалиха изоставането си в 56-ата минута чрез Йоша Ваньоман.

Постепенно домакините от Борусия (Мьонхенгладбах) отново успяха да влязат в срещата и пропуснаха няколко по-изгодни положения за нов гол. Третото попадение падна в добавеното време и негов автор стана Жордан Сибачю. По този начин “жребчетата” сложиха край на негативната си серия от три поредни срещи без победа и спечалиха 20-ата си точка в първенството, което ги поставя на 10-ото място в класирането. Щутгарт пък продължава да е сред приятните изненади на кампанията и запазва мястото си в зона Шампионска лига, но “швабите” имат едва два успеха в последните си пет двубоя в първенството.

Снимки: Gettyimages