Валенсия напълни мрежата на Кадис по пътя към топ 6

Отборът на Валенсия записа трета поредна победа в Ла Лига след 4:1 над Кадис като гост в среща от 20-ия кръг. Успехът доближи “прилепите” до място в топ 6, докато “жълтата подводница” остава без победа от 1 септември насам и е в зоната на изпадащите.

Резултатът лъже, защото до 90-ата минута гостите имаха само гол аванс и Кадис търсеше изравнителното попадение, като дори вратарят Жеремиас Ледесма се беше включил в атака.

Уго Дуро изведе гостите напред още в 8-ата минута след асистенция на Диего Лопес

В 21-вата обаче Рубен Алкарас изравни от наказателен удар.

Лопес върна преднината на Валенсия в 52-рата, след което този резултат се запази до самия край. Тогава чак гостите се разписаха още на два пъти чрез Хави Гера и Хесус Васкес.