Кръстев влезе от пейката в трилър с осем гола

Българският национал Димо Кръстев записа четвърт час игра за своя Катандзаро при успеха над Леко в срещата между двата тима от 20-ия кръг на Серия "Б". Срещата бе истински трилър и завърши при резултат 5:3 в полза на домакините. Родният защитник пък се появи в игра в 75-ата минута на мястото на Лука Крайнич.

Иначе двата тима на няколко пъти сменяха водачеството в резултата, но накрая домакините ликуваха с трите точки. Те първи поведоха с гол на Лука Верна в 18-ата минута, но гостите обърнаха до 1:2 чрез Лоренцо Ди Стефано в 25-ата и Матс Леменс в 29-ата минута.

В началото на второто полувреме Катандзаро си върна преднината с попадения на Димитрис Сунас в 48-ата и Пиетро Йемело в 52-рата минута, но Леко отново изравни за 3:3 Андрия Новакович в 55-ата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В края обаче домакините успяха да наложат волята си и стигнаха до успеха след нов гол на Сунас в 65-ата и попадение на Томазо Биаши за крайното 5:3 в 88-ата минута.

С тази победа Катандзаро се изкачи до 4-тото място в таблицата с 33 точки. Леко остава на 16-ата позиция с 20 точки в актива си.