Лъчезар Вълчев: Уверен съм, че има голям шанс да отида на Олимпиадата

Лъчезар Вълчев спечели бронзов медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години през 2023 г. и беше нареден под №3 в анкетата за “Атлет и Атлетка на България” за 2023 г. Той говори ексклузивно за Sportal.bg след церемонията.

“Доволен съм от изминалата година, важното е, че завърших здрав. Както всички знаем, не бях много доволен от резултата, който направих, но това е спортът. За мен беше най-важно, че завърших здрав.

25 Атлет и Атлетка на България за 2023 г.

Лятото ще има много състезания. Имаме Световно първенство за юноши под 20 г., има и Олимпиада. Надявам се да успея да си покрия нормативите. Най-вероятно няма да бъде с норматив, но може да влезем с квота. Мечтите си безплатни. Уверен съм, че има доста голям шанс да отида на Олимпиадата и изобщо не се съмнявам, че е постижимо”, каза Вълчев пред Sportal.bg.

Възпитаникът на Красен Цонев има по-високи цели за Европейското за мъже и жени на открито в Рим през юни: “Живот и здраве, може и финал да гоним, но само времето ще покаже.”

Цялото интервю с Лъчезар Вълчев във видеото.