ПАОК и Волос на четвъртфинал за Купата на Гърция

Най-добрият футболист на България за 2022 г. - Кирил Десподов, игра 70 минути при победата на клубния си ПАОК с 2:0 срещу тима на Волос в среща-реванш от 1/8-финалите на Купата на Гърция.

Солунчани бяха спечелили и първия си мач с 1:0 в началото на декември, благодарение на което те продължават към най-добрите осем в турнира с общ резултат 3:0.

Попаденията за успеха отбелязаха Йоанис Константелиас в 17-ата минута и Щефан Шваб в 73-ата. За съжаление, Десподов нито се разписа, нито направи асистенция. Той започна като титуляр и бе заменен в 70-ата минута от 27-годишния сърбин Андрия Живкович.

В следващата фаза ПАОК ще срещне тима на Пансерайкос от Серес, който отстрани състава на  Астерас Триполис с общ резултат 3:1 (2:0 1:1). Схватката между двата отбора е съвсем скоро, като полуфиналистът ще бъде излъчен отново след двубой в две срещи. Първият мач е на 16-и януари (вторник) от 17:00 българско време в Серес, а реваншът в Солун е точно седмица по-късно на 23-и януари (вторник) отново от 17:00.

Снимка: PAOK FC// Twitter