Астън Вила сломи Мидълзбро с късно попадение

Астън Вила постигна трудна победа с минималното 1:0 в гостуването си на Мидълзбро и по този начин си осигуриха класиране в 4-ия кръг на Купата на Англия. Възпитаниците на Унай Емери имаха инициативата почти през цялото време, но домакините се защитаваха добре и не позволяваха създаването на сериозни положения пред своята врата. Единственото попадение бе дело на Мати Кеш (87’) и падна едва в края на двубоя.

Бирмингамци взеха инициативата в срещата от самото начало и още в осмата минута Джон Дюран, който бе заменил в този двубой Оли Уоткинс, стреля опасно, но Том Гловър се намеси добре. Гостите обаче трудно успяваха да достигат до някакви по-сериозни опасности, тъй като срещу себе си имаха доста добре организиран и подреден противник. Отново Дюран успя да влезе добре в пеналта и отново да отправи удар в 34-ата минута, но отново бе париран.

Играчите на Мидълзбро на свой ред можеха да стигнат до нещо повече в ответната атака, но изстрел на Морган Роджърс не затрудни достатъчно Емилиано Мартинес. След почивката нещата на терена не се промениха особено, като гостите от Бирмингам имаха топката в свое владение и инициативата в двубоя, но трудно достигаха до нещо по-интересно пред Гловър.

Футболистите на Майкъл Карик започнаха да изглеждат доста по-остри в своето поведение в последните петнайсетина минути на редовното време, когато на няколко пъти атакуваха опасно. При една такава ситуация десетина минути преди края на срещата Еманюел Лате Лат навлезе в наказателното поле, но Мартинес този път се намеси добре.

Все пак гостите от Астън Вила стигнаха до положителна развръзка в 87-ата минута, когато след корнер топката стигна до Мати Кеш пред пеналта, полякът стреля силно и топката влетя в мрежата за 0:1. Домакините от Мидълзбро опитаха да се активизират в последните секунди в търсене на изравнително попадение, но стигнаха само до няколко центрирания пред Мартинес.

Снимки: Gettyimages