Лече и Каляри не излъчиха победител помежду си

Отборите на Лече и Каляри завършиха наравно 1:1 на “Виа дел Маре” в двубой от 19-ия кръг на Серия "А". Така “джалоросите” записаха трети пореден мач без победа, докато сардинци не са спечелили нито една от последните си пет срещи във всички турнири.

Домакините взеха аванс в 31-вата минута, когато Гендрей беше точен с глава след изпълнение на корнер. Гостите също реализираха своя гол от статично положение, като това се случи в 68-ата минута. Тогава Гаетано Ористанио засече центриране от фал, като Владимиро Фалконе изби топката, но се оказа, че тя е преминала голлинията за 1:1. Малко след това Николас Виола се опита да се разпише директно от корнер, но топката отиде в сглобката на вратата и това му попречи да вкара победен гол за “рособлу”.

След това реми Лече се изравни по точки с Дженоа, но остана на 13-ото място в класирането с 21 пункта заради головата си разлика. Каляри пък напусна зоната на изпадащите и вече е на 17-ата позиция с 15 точки в актива си.

Снимки: Gettyimages