Аталанта завърши годината с победа

Аталанта стигна до трета поредна домакинска победа в Серия А след минимален успех с 1:0 над Лече. Единственото попадение реализира Адемола Луукман в 58-ата минута. След тази победа отборът на Джан Пиеро Гасперини се изкачи на шесто място в класирането.

Домакините имаха предимство от началото, а Джанлука Скамака на два пъти не успя да реализира. Първо негов удар с глава не намери целта, а малко по-късно той удари гредата от воле. Въпреки че играеше по-малко с топката, Лече имаше своите моменти. Изстрел на Каба от дистанция бе спасен от вратаря, а Матео Ругери за малко да си отбележи автогол.

След почивката гостите стигнаха до гол, но попадението не бе зачетено поради засада. Секунди по-късно Пашалич удари гледа с удар от малък ъгъл. Аталанта поведе в 58-ата минута, когато Луукман получи топката на границата на наказателното поле, освободи си пространство за удар и откри резултата с нисък изстрел.

Тимът на Гасперини пропусна да увеличи преднината си и това запази надеждите на съперника. Минута преди края на редовното време Лече имаше прекрасна възможност да изравни. Марко Карнесеки обаче успя да отрази удар на Реми Удин.

Снимки: Gettyimages