Късно попадение в крайна сметка прати Хетафе в следващата фаза за Купата

Хетафе преодоля 1/16-финалите за Купата на краля след минимален успех с 1:0 в гостуването си на Еспаньол. Единственото попадение падна чак в 87-ата минута, когато Луис Мила се разписа.

Двата тима започнаха сравнително спокойно срещата, но постепенно “папагалчетата” започнаха по-често да се възползват от много високо изнесената отбрана на мадридчани. На два пъти Мартин Брейтуейт не успя да се възползва от такива подавания от страна на Пере Мия, за да се стигне до нещо по-опасно.

Мадридчани отговориха с изстрел с глава на Неманя Максимович, който бе намерен в наказателното поле от Мейсън Грийнууд, а в края на първата част и Антони Лосано също опита късмета си. След почивката инициативата бе поета от мадридчани, но те трудно достигаха до някакви по-сериозни положения. Най-интересното от тях сякаш бе в 69-ата минута, когато Рико отправи удар. Така се стигна чак до 87-ата минута, когато Луис Мила първо с Борха Майорал, а впоследствие и с Енес Юнал, за да се озове на позиция и в крайна сметка да реализира единственото попадение в двубоя.

Снимки: Gettyimages