Индзаги: Важно е да печелим подобни мачове

Наставникът на Интер Симоне Индзаги изрази своето задоволство от драматичната домакинска победа на тима с 2:1 над Верона.

Интер изтръгна победа в луда драма срещу борещ се за оцеляване

“Важно е да печелим подобни мачове. Хареса ми начинът, по който отборът играеше, когато притежаваше топката, въпреки че трябваше да бъдем по-прецизни. Изправихме се срещу качествен опонент, който изигра отличен мач. Последните няколко минути бяха спиращи дъха. След изравнителния гол на Тома Анри имахме няколко голови възможности. След това ние вкарахме победен гол, а те получиха дузпа. Това беше нервен двубой, но подобни срещи са много важни. Претенциите на Верона към съдиите? И аз съм губил подобни двубои, така че е нормално да бъдат ядосани. Мисля, че дузпата на Матео Дармиан беше справедлива. Той знаеше, че е направил съприкосновение с противниковия играч”, коментира Индзаги след двубоя.

Той също така приветства привличането на Тейжон Бюканън и похвали завърналите се като титуляри Бенжамен Павар и Лаутаро Мартинес. “Бюканън е страхотен футболист. Клубът се справи доста добре, за да не бъде сва̀рен неподготвен. На Хуан Куадрадо му се налагаше да играе с контузия. Сега обаче идва Бюканън, който е млад, но с опит. Тази сутрин го наблюдавах как тренира. Физически изглежда чудесно и показва голямо желание да се учи. Ще се опитаме да го вкараме в ритъм и да го интергрираме. Павар се вписа в отбора по най-добрия начин, след което претърпя сериозна травма. Въпреки това той искаше постоянно да бъде близо до състава, а днес записа отличен мач. Лаутаро също изигра над 100 минути на много високо ниво. Ако срещата се беше развила по различен начин, щях да го сменя”, добави специалистът.

Снимки: Gettyimages