БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Тотнъм беше затруднен от Борнемут, но все пак се възползва от грешката на Арсенал

Часове преди настъпването на новата година отборът на Тотнъм записа много ценна победа с 3:1 над Борнемут като домакин в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. По същото време Арсенал загуби с 1:2 от Фулъм, с което “шпорите” почти настигнаха “топчиите” в класирането.

В дълги периоди от двубоя Тотнъм беше надиграван от Борнемут, но гостите направиха множество пропуски, а в същото време домакините бяха по-точни. Папе Сар вкара за 1:0 след само девет минути игра, но малко след това се контузи и напусна игра, което поставя под въпрос участието му на турнира за Купата на Африка с тима на Сенегал.

Иначе след този гол “черешките” натиснаха и стигнаха до много шансове, а веднъж и гредата ги спря от изравнително попадение.

Тимът на Анге Постекоглу имаше късмет, че гостите продължиха да бъдат неточни и след почивката и в крайна сметка се възползва, стигайки до нови два гола, реализирани от капитана Хюн-Мин Сон (71’) и Ричарлисон (80’). Чак след това Алекс Скот (84’) отбеляза почетно попадение за Борнемут. В останалото време и домакините удариха една греда.

След този двубой Сон напуска Тотнъм за дълъг период, защото отива да играе за Република Корея на Купата на Азия (12 януари - 10 февруари).

Заради натрупани картони Постекоглу не можеше да разчита на Деян Кулушевски, което пък даде възможност от първата минута да започне Джовани Ло Селсо. В същото време Борнемут се намираше в много добра форма и до този двубой беше записал шест победи в последните си седем срещи.

Началото беше динамично от страна и на двата тима, които набързо създадоха няколко положения. В този период най-близо до гол беше Соланке в 7-ата минута, когато той успя да засече центриране в наказателното поле на Тотнъм, но ударът се оказа слаб.

Тотнъм обаче поведе в резултата, като това стана в 9-ата минута. Тогава домакините се възползваха от неточно подаване на вратаря Нето и Папе Сар нанесе точен удар в долния десен ъгъл на вратата на Борнемут

"Шпорите" се възползваха от психологическото предимство и на няколко пъти притесниха съперника в минутите след попадението за 1:0. Сон дори пропусна от чиста ситуация в 25-ата да реализира за 2:0.

В 31-вата минута заради травма играта напусна Папе Сар. Оливер Скип зае неговото място.

Постепенно тимът на Борнемут заигра по-добре и стигна до шансове пред вратата на Викарио. Опасен шут на Тавърниър от фал в 41-вата беше избит от Ричарлисон, а веднага след това Данго за малко да изравни, след като засече центриране с глава.

Секунди преди изтичането на редовното време на първата част и Джъстин Клуйверт не беше точен от изгодно положение. Последва дълго продължение, в което изстрел на Соланке рикошира и "кацна" върху напречната греда. Остана време и Клуйверт да пропилее още един шанс.

Гостите започнаха по-силно и второто полувреме и в 50-ата Викарио отрази пореден удар на Соланке

На фона на натиска на Борнемут домакините пропиляха 100-процентов шанс за втори гол, след като в 52-рата Сон изведе Ричарлисон сам срещу Нето, но бразилецът не уцели вратата.

Това се оказа епизодично избухване на Тотнъм и "черешките" продължиха да доминират и в 60-ата Соланке направи още един пропуск.

Малко след това Сон пропусна да нанесе удар при контраатака, но в 71-вата вече беше безпощаден и удвои преднината на Тотнъм - 2:0.

Тотнъм дори можеше да дръпне с 3:0 в 73-тата, но Ричарлисон пак направи сериозен пропуск.

Това обаче се случи седем минути по-късно, когато бразилският нападател беше точен след перфектна асистенция на Джонсън

Гостите обаче не се бяха отказали и в 84-ата резервата Алекс Скот намали на 1:3.

С това обаче интересните моменти не приключиха, защото в 87-ата Браян Хил от Тотнъм удари греда. В добавеното време пък попадение на Борнемут не беше зачетено заради засада.

След седмица и двата отбора ги очакват мачове от турнира за Купата на Англия. За Тотнъм Премиър лийг се завръща на 14 януари, когато предстои гостуване на Манчестър Юнайтед. Борнемут пък ще играе за първенство чак на 21 януари, когато посреща Ливърпул.