Добруджа с бърза победа над Хебър в Пазарджик

Отборът на Добруджа 07 (Добрич) завърши с победа първия полусезон в Efbet Супер Волей. Играчите на Данаил Милушев биха бързо като гости подмладения състав на Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:14, 25:14, 25:19) в среща от последния 11-и кръг от полусезона в първенството, играна тази вечер пред близо 650 зрители в зала "Васил Левски".

По този начин добричлии продължават да са на предпоследното 11-о място във временното класиране, но вече с 3 победи, 8 загуби и 11 точки в актива си. Хебър пък завършва полусезона на 6-а позиция с 5 победи, 6 загуби и 16 точки.

Гостите от Добруджа играха устремно и стабилно в първите два гейма, като диктуваха играта на полето. Добричлии показаха по-добра игра и не позволиха съпротива на домакините от Хебър. Едва в третата част имаше повече равностойност, като пазарджиклии показаха хубави неща, но Добруджа не изпусна темпото и затвори мача след 25:19 и 3:0.

Естонският диагонал на Добруджа Маркус Уускари стана най-полезен с 15 точки (68% ефективност в атака - +12) за победата. Виктор Бодуров (7 блока! и 3 аса) и Николай Иванов (3 аса) се отчетоха с още 13 и 12 точки за успеха.

Иванов беше определен и за MVP на мача.

За домакините от Хебър дебют направиха и трите нови попълнения - Александър Кордев, Владимир Хаджиев и Пресиан Киров. Първите двама играха цял мач и завършиха съответно с 6 и 5 точки, докато Киров влезе за малко като резерва в края на първия гейм и за началото на втората част.

Най-резултатни за младите "тигри" пък станаха Георги Паунов и Иван Сарафов с по скромните 7 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (14:25, 14:25, 19:25)

ХЕБЪР: Рангел Витеков 4, Иван Сарафов 7, Ивайло Петров 5, Владимир Хаджиев 5, Александър Кордев 6, Георги Паунов 7 - Слави Кофов-либеро (Пресиан Киров, Васил Къдинов, Марио Крумов)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ

ДОБРУДЖА 07: Стефан Георгиев 3, Маркус Уускари 15, Николай Иванов 12, Даниел Павлов 5, Виктор Бодуров 13, Светослав Арнаудов 7 - Николай Тодоров-либеро (Филип Херман, Георги Иванов, Иво Деянов)

Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.

Снимки: ВК Хебър (Пазарджик)