Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна /Дузпи/

Алекс Николов заби 20 точки, но Радо Стойчев и Верона излъгаха Лубе

Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха четвърта загуба в италианската Суперлига.

Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор отстъпи на Рана Верона с Алекс Грозданов в състава, след като пропиля два гейма - 2:3 (25:22, 25:18, 16:25, 23:25, 12:15) в мач от 11-и кръг, изигран в "Еуросуоле Форум".

Лубе е 5-и в таблицата с 19 точки (7 победи, 4 загуби), Верона е осми с 14 точки (5 победи, 6 загуби).

В следващия кръг вицешампионите на Италия излизат срещу Веро Волей (Монца), на 30 декември (събота) в 19:00 ч.

Алекс Грозданов и съотборниците му срещат Джойела Призма (Таранто), на 29 декември (петък).

Алекс Николов изигра пореден силен двубой, като се отчете с 20 точки (1 ас, 2 блокади).

Със 17 точки се разписа Адис Лагумджия (1 ас, 3 блокади). 13 точки реализира Иван Зайцев (2 аса, 2 блокади).

Алекс Грозданов бе в групата за мача, но не игра за съперника.

Най-голям актив записа Донован Дзаворонок - 17 точки (5 аса), с 14 точки приключи Ноумори Кейта (1 ас, 1 блокада). С 13 точки завърши Лоренцо Кортезия (1 ас, 7 блокади).