"Боксинг Дей" донесе рекордно постижение на Борнемут, Лено с много неспортсменска проява

За първия път в историята си Борнемут постигна четири поредни победи в Премиър лийг. Това се случи, след като в празничния кръг тимът на Андони Ираола победи с 3:0 у дома Фулъм. Джъстин Клуйверт откри резултата в самия край на първата част. С голяма заслуга за това попадение бе Алекс Скот, който направи страхотен индивидуален пробив през центъра, след което пусна вляво към нидерландеца, който стреля под плонжа на Лено. В 62-рата минута Доминик Соланке удвои от дузпа, отсъдена за глупаво нарушение на Палиня, който изблъска в гръб Семеньо. В третата минута на добавеното време Луис Синистера оформи крайния резултат след изключителен удар от 22 метра.

Борнемут е в серия от седем поредни мача без загуба, като в шест от тях "черешките" записаха победи и вече са на десето място с три точки пред Челси. Фулъм пък за първи път в историята си загуби три гостувания в Премиър лийг, допускайки три или повече гола във вратата си. Лондончани заемат 13-ата позиция.

За Борнемут това бе и първа победа на "Боксинг Дей" в Премиър лийг изобщо. Със спечелените 19 точки от последните възможни 21 "черешките" са отборът в най-добра форма в лигата.

"Котиджърс" не само се представиха разочароващо, а и Лено може да получи наказание постфактум заради това, че блъсна едно от момчетата, които подаваше топката, изнервен от това, че то се забави. При следващата пауза германецът се извини на момчето, но до края бе бурно освиркван от феновете.

Снимки: Imago