Малшанс сложи край на силната серия на Мъри Стоилов

Ударното начало на Станимир Стоилов като треньор на Гьозтепе приключи след злощастно поражение с 0:3 от Бодрумспор като гост в мач от втория ешелон на турския футбол. Под ръководството на българския специалист тимът беше постигнал пет поредни победи във всички турнири, но сега беше наказан.

Резултатът залъгва, защото Бодрумспор реализира два гола от само два удара във вратата – единият от които от дузпа, а тимът на Мъри си отбеляза и автогол.

Самет Ялчин изведе Бодрумспор напред в 34-тата минута, а в 41-вата Огун Байрак си заби автогол.

На полувремето Стоилов направи четири смени, а през цялата втора част отборът му натискаше, като постигна владение на топката от 80% от времето.

Шансът обаче беше на страната на домакините, които стигнаха до дузпа, реализиран от Кенан Йозер в 79-ата минута.

Следващият двубой на Гьозтепе е чак на 14 януари.

Снимки: Imago