Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 0:0

Бърнли се оттласна от дъното след успех над Фулъм в исторически мач за английския футбол

Бърнли спечели гостуването си на Фулъм в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг. За “кларетс” това бе забележителна четвърта победа като гост на “Крейвън Котидж” в последните пет срещи между тези два отбора. Успеха донесоха Уилсон Одоберт (47’) и Сандер Берге (66’) през втората част. Срещата ще остане в историята и с това, че за пръв път среща от най-високото ниво на футбола в Англия бе ръководена от жена - главен съдия на двубоя бе Ребека Уелч.

Лондончани, които записаха два поредни успеха с по 5:0 в последните си две домакинства, започнаха активно срещата и Джеймс Трафорд имаше натоварени първи минути. Хари Уилсън и Жоао Палиня стреляха опасно, а опит на Алекс Иуоби “облиза” мрежата от външната страна. Единствената ситуация на сметката на гостите бе опит на Лайл Фостър, който бе блокиран от защитник.

Втората част започна по съвсем различен начин, а футболистите на Бърнли излязоха напред в резултата чрез Уилсон Одоберт след комбинация с Фостър. Това бе четвърти гол за Одоберт през сезона. Играчите на Венсан Компани показаха отлична успеваемост и двайсет минути по-късно удвоиха преднината си чрез Сандер Берги, който се разписа от далечна дистанция.

Играчите на Фулъм не успяха да отговорят на солидното предизвикателство на своя противник. Единственото по-добро положение на сметката на “котиджърс” бе пропиляно от Хари Уилсън. С тази победа Бърнли се отдели от последното място в класирането на Премиър лийг и изпревари Шефилд Юнайтед. Фулъм пък е в серия от две поредни поражения, но продължава да се намира в средата на таблицата.

Снимки: Gettyimages