Очаквайте: Австрия-Франция

Сакраменто си върна настроението с успех над Финикс, Везенков игра малко

Сакраменто Кингс бързо забрави за тежката загуба от Бостън Селтикс преди дни и се върна на победния път. "Кралете" надиграха Финикс Сънс в своята "Голдън 1 Сентър" със 120:105 (35:30, 30:24, 38:30, 17:21). Българското крило на домакините Александър Везенков обаче получи твърде малко игрово време, като прекара на терена едва 6 минути и завърши срещата с 3 точки от единствената си стрелба в мача, като той имаше и 1 борба.

И този път над всички в състава на "кралете" бе центърът Домантас Сабонис, който записа пореден трипъл-дабъл от 28 точки, 11 борби и 11 асистенции. Ди'Арън Фокс също бе на познатото високо ниво, като завърши мача с 23 точки, 6 борби и 7 асистенции и подобри рекорда на Майк Биби за най-много асистенции в историята на Сакраменто. Блестящо бе и представянето на Кийгън Мъри с неговите 21 точки, 5 борби и 2 асистенции.

За гостите Кевин Дюрант се отчете с 28 точки, 7 борби и 2 асистенции. Девин Букър бе с 24 точки, 4 борби и 7 асистенции. Юдока Азубуйки пък направи дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби.

Сакраменто започна мача с мощна игра в атака и три поредни забивки на Домантас Сабонис. Впоследствие и Ди'Арън Фокс се разигра и домакините натрупаха преднина от 18:12 след първите пет минути. Малко по-късно тройка не Кевин Хъртър докара преднината на домакините на девет точки - 23:14.

До края на първата четвърт играта вървеше кош за кош и частта завърши при резултат 35:30. Малко преди края имаше и куриозен момент, в който се оказа, че има проблем с часовника, който показва, че остава повече време, отколкото трябва и от 1:13 минути времето бе коригирано на 24 секунди.

В началото на втората част и Везенков най-накрая се появи на терена и още с първото си докосване до топката отбеляза страхотна тройка. Веднага след това пък Малик Монк направи втория си чадър в мача при атака на Финикс. Това позволи секунди по-късно Сакраменто за пръв път да поведе с 10 точки - 40:30.

Българинът прекара на паркета почти четири минути, но след като направи крачки при една атака бе заменен от Малик Монк, който скоро след това се отличи с мощна забивка за 47:38.

Сакраменто продължи да бъде много агресивен, особено в защита, като това им позволи да поддържат солидната преднина от 11 точки и на полувремето резултатът бе 65:54.

Третата четвърт започна с девет безответни точки за домакините, които видимо се забавляваха на терена, правейки забивка след забивка и набързо увеличиха преднината си до 20 точки - 74:54. Всъщност те вкараха първите си 9 от 9 стрелби за частта, включително и няколко тройки и продължиха да увеличават разликата в резултата, която стигна до 88:62.

Междувременно Ди'Арън Фокс стана най-добрият подавач в историята на Сакраменто Кингс с 2581 асистенции, изпреварвайки досегашния лидер Майк Биби.

Последваха няколко "сухи" минути за Кингс и серия от неуспешни стрелби, основно от тройката. Това позволи на Сънс да намалят изоставането си под 20 точки до 98:80.

Неудачите на домакините в атака продължиха и в началните минути на последната четвърт и разликата в резултата застрашително започна да намалява. Постепенно обаче играчите на Майк Браун отново напипаха ритъма и върхата преднината си до 107:88.

Две минути преди края при резултат 120:99 Браун най-накрая реши да извади титулярите си, а Везенков получи втори шанс в мача, като единствено добави и една борба на сметката си.

Финикс пък успя да направи загубата си малко по-почетна за крайното 120:105.

След този успех Сакраменто вече е със 17 победи и 10 загуби и заема 4-тото място във временното класиране на Западната конференция. Финикс пък вече е с 14 победи и 14 загуби и се намира на 11-тата позиция в класирането.