Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0

Берое с невероятен обрат срещу шампиона Нефтохимик в Бургас

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) записа страхотна 5-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Играчите на Мирослав Живков направиха невероятен обрат и надделяха като гости на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (16:25, 26:24, 22:25, 25:23, 25:23) в отложен мач от 4-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Младост".

Така старозагорци са на 7-о място във временното класиране с 5 победи, 5 загуби и 14 точки. Нефтохимик пък остава 5-и с 6 победи, 3 загуби и 19 точки, но и среща по-малко.

В последния 11-и кръг от първия полусезон Берое ще гостува на коравия тим на Монтана, докато шампионите ще играят срещу съгражданите си от Дея спорт, които са лидери в подреждането, в дербито на Бургас. И двете срещи са следващия петък (29 декември) съответно от 18,00 и 19,30 часа.

В първия гейм Нефтохимик напълно контролираше играта и закономерно поведе след убедителното 25:16. Шампионите продължиха с добрата си игра и във втората част, като дръпнаха с 6:2 и запазиха предимството си до 17:11. Постепенно Берое набра инерция и скъси изоставането си. Все пак, бургазлии имаха два геймбола, но не успяха да се възползват от тях и в крайна сметка старозагорци измъкнаха частта след 26:24.

В третия гейм играта бе равностойна до 9:9, след което шампионите от Нефтогимик се откъснаха и поведоха с 16:11. Но подобно на предходния гейм бургазлии позволиха да бъдат настигнати и Берое намали пасива си до 16:17. Нефтохимик обаче отново дръпна и спечели гейма с 25:22. Четвъртата част тръгна по-добре за Берое, които дръпнаха с 4:1 и 10:6. Постепенно Нефтохимик стопи разликата, но старозагорци отново взеха аванс. За пореден път се стигна до равенство при 19:19. Този път личните грешки на бургазлии оказаха своето влияние и мачът влезе в решителен тайбрек след 25:23 за Берое.

Решителният пети гейм тръгна равностойно, но постепенно гостите от Берое взеха аванс. Старозагорци бяха доминиращи до самия край на тайбрека, но бяха настигнати от Нефтохимик. Битката бе пълна до края като шампионите изпуснаха четири мачбола. В крайна сметка срещата приключи след рекордното 25:23 и 3:2 за Берое.

Най-полезен за Берое за пореден път стана Спас Байрев със страхотните 29 точки (1 ас и 52% ефективност в атака - +15) за победата. Трифон Лапков добави още 22 точки (3 блока, 1 ас, 55% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане - +11) за успеха.

За домакините от Нефтохимик новото попълнение - хърватският диагонал и национал Иван Раич, който дебютира, заби 24 точки (2 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака - +15). Също 24 точки реализира и Бранимир Грозданов (1 блок, 1 ас, 59% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане - +9).

Дебют за бургазлии направи и разпределителят Стилян Асенов, който влезе за малко като резерва в четвъртия и петия гейм.

Розалин Пенчев пък се отчете с 22 точки (1 блок, 2 аса, 58% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане - +4), но и това не помогна за победа на шампионите.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 2:3 (25:16, 24:26, 25:22, 23:25, 23:25)

НЕФТОХИМИК 2010: Светослав Станков 2, Иван Раич 24, Бранимир Грозданов 24, Розалин Пенчев 22, Венцислав Рагин 5, Красимир Георгиев 9 - Симеон Добрев-либеро (Георги Петров, Денис Чавдаров 2, Венелин Кадънков 3, Стилян Асенов)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

БЕРОЕ 2016: Любослав Телкийски 1, Спас Байрев 29, Трифон Лапков 22, Руси Желев 8, Иван Латунов 12, Алекса Поломац 6 - Петър Каракашев-либеро (Тодор Димитров 1, Николай Захариев)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: nvl.bg/startphoto.bg

Снимки: Startphoto