Щутгарт продължи отличното си представяне и продължава да мечтае за ШЛ

Щутгарт завърши годината положително и постигна класическа победа с 3:0 над Аугсбург в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Денис Ундав (18’) откри резултата, Серу Гираси (45’) удвои, а Крис Фюрих (69’) сложи точка на спора.

Срещата започна отлично за швабите, които само в рамките на първите десетина минути пропуснаха две добри възможности за попадение чрез Серу Гираси и Денис Ундав. Именно вторият все пак успя да открие резултата още преди да са изтекли двайсет минути игра след корнер, когато бе намерен изненадващо на границата на малкото наказателно поле и шутира във вратата.

Неговият партньор в атака Серу Гираси удвои преднината на Щутгарт в добавеното време на първата част с типичния си спринт зад гърба на отбраната, като малко преди това бе и пропуснал добра ситуация. Играчите на Аугсбург пропуснаха на свой ред възможност да намалят изоставането си и да възродят надеждите си за нещо повече в самото начало на втората част, когато Ермедин Демирович стреля опасно, но Александър Нюбел спаси.

Крис Фюрих реализира третото попадение в 69-ата минута, когато бе намерен брилянтно в наказателното поле от Анджело Щилер и “подпечата” успеха на своя тим. По този начин Щутгарт затвърди отличното си представяне от началото на сезона и продължава уверено да заема третото място в подреждането на Бундеслигата с 34 точки. Аугсбург пък със своите 18 пункта са 11-и, но са в серия от три последователни сблъсъка без успех.

Снимки: Gettyimages