ФА стартира дисциплинарна процедура срещу Астън Вила и Брентфорд

Футболната асоциация на Англия (ФА) стартира дисциплинарна процедура срещу Астън Вила и Брентфорд заради инцидентите, съпътствали мача помежду им от Висшата лига.

Вила спечели с 2:1 след обрат, като Оли Уоткинс заби победното попадение в 85-ата минута. В резултат на празненствата стана меле, а отделно от това бяха изгонени Бен Мий от Брентфорд и Бубакар Камара от Вила.

Съдиите раздадоха десет жълти картона освен червените, като санкционирани бяха дори двамата мениджъри. Томас Франк от Брентфорд бе наказан заради оспорване на санкцията срещу Мий, а Унай Емери от Астън Вила - заради влизане на терена.

"Беше луд мач и нещата ескалираха след гола ми. Не става въпрос за неуважение от моя страна към всички фенове на Брентфорд, но имаше един човек, който цял мач ме обиждаше. Стори ми се редно да празнувам именно пред него. Това бе насочено към него и бе причина за реакциите в последните 15 минути", каза за "Скай Спортс" Уоткинс, който бе подкрепен от клуба.

Снимки: Imago