Ефектът "нов треньор" веднага проработи за Севиля

Кике Санчес Флорес дебютира по най-добрия начин начело на Севиля, като воденият от него тим победи с убедителното 3:0 като гост Гранада в мач от 18-тия кръг на Ла Лига. Головете за андалусийци отбелязаха Адриа Педроса (23'), Лукас Окампос (32') и Серхио Рамос (49').

Гранада започна по-активно срещата, но Севиля бе тимът, който поведе. В 23-тата след добра атака на гостите отляво Адри Педроса пробва центриране, топката рикошира в Рикард Санчес и влетя в мрежата - 0:1. Само десетина минути по-късно Севиля удвои аванса си. Голмайстор бе Лукас Окампос, който със страхотен далечен изстрел направи безпомощен стража на Гранада Андре Ферейра - 0:2.

Всяка интрига в мача приключи още в началото на втората част. В 49-ата минута Сусо центрира остро от пряк свободен удар и Серхио Рамос забоде с глава за 0:3. До края на срещата Гранада опита да върне поне едно попадение, но не успя да го направи.

Така Севиля спря ужасната си серия от 10 мача без победа в първенството и вече е на 13-о място със 16 точки. Гранада пък е 15 поредни мача без успех и остава на предпоследното място в Ла Лига с едва 8 пункта.

Снимки: Imago