Аталанта се развихри и разпердушини Салернитана за едно полувреме

Аталанта записа нов успех на сметката си в Серия "А", побеждавайки с 4:1 Салернитана в домакинството си от 16-ия кръг. Бергамаските трябваше да правят обрат, но след много силно второ полувреме успяха да изтръгнат трите точки.

Салернитана откри резултата рано в мача. В 10-ата минута Антонио Кандрева центрира от фаул и Лоренцо Пирола с глава бе точен за 1:0.

В началото на втората част обаче Аталанта обърна нещата в своя полза с два бързи гола. В 47-ата минута при едно центриране от корнер топката бе изчистена, но попадна в Луис Муриел, който с мощен шут я заби във вратата за 1:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 52-рата минута след многоходова комбинация Адемола Люкман получи около точката на дузпата, продължи към Марио Пашалич, който с изстрел по земя направи 2:1.

Домакините добавиха и трети гол в 83-ата минута, когато Скалвини се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката и подаде към Шарл Де Кетеларе, който реализира за 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено в 89-ата минута от Алексей Миранчук, който бе точен след асистенция на Де Кетеларе.

Така Аталанта събра актив от 26 точки и излезе на 7-ото място във временното класиране. Салернитана пък остава на дъното с едва 8 спечелени точки до момента.

Снимки: Imago