Кулушевски поведе Тотнъм към втори пореден успех, с който "шпорите" настигнаха Ман Сити

Тотнъм постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:0 като гост над Нотингам Форест. В основата на този успех на лондончани бе Деян Кулушевски, който в добавеното време на първата част асистира на Ричарлисон за първия гол, а в 65-ата минута сам реализира втория след грешка на Търнър. Тотнъм игра с човек по-малко в последните 20-ина минути, след като Ив Бисума получи директен червен картон след намесата на ВАР. Гостите обаче устояха на натиска на Форест и с този успех изравниха по точки шампиона Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко.

Стив Купър заложи на същия стартов състав, както и при равенството с Уулвърхамптън. Анге Постекоглу също заложи на 11-те, които започнаха при впечатляващата победа с 4:1 над Нюкасъл. Това означава, че Бренан Джонсън започва срещу бившия си клуб, откъдето "шпорите" го закупиха в последния ден на летния трансферен прозорец срещу 45 милиона паунда.

Лондончани стартираха добре и още в първите минути Сон пропусна добра възможност, след като бе изведен от Кулушевски, но Търнър спаси. Постепенно в хода на полувремето обаче играчите на Форест създадоха на няколко пъти хаос през вратата на Викарио. Това се размина без последствия за Тотнъм, а в добавеното време на първата част гостите поведоха, след като Кулушевски центрира по прекрасен начин отдясно, а Ричарлисон засече с глава. Така за 11-и пореден път тимът на Постекоглу поведе в свой мач от Премиър лийг.

В 58-ата минута Еланга си помисли, че е изравнил резултата, след като засече отблизо центриране на Уилямс, но попадението бе отменено заради засада. Вместо това в 65-ата минута Кулушевски удвои, след като се възползва от грешка на Търнър, който му подаде топката. Шведът преодоля Ниаките и стреля през ръцете на вратаря за 0:2.

В 71-вата минута Тотнъм остана с човек по-малко, след като Ив Бисума получи директен червен след намесата на ВАР заради опасно влизане в коляното на Йейтс.

Гостите обаче издържаха до края, а най-чистата ситуация за домакините пропусна Тофоло, който отблизо не успя с глава да преодолее Викарио, който показа изключителен рефлекс. В добавеното време и гредата спаси лондончани след удар на Уилямс.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!