Славия (Прага) вкара четири за половин час на Сервет и спечели групата на Рома

Славия (Прага) разби Сервет с 4:0 и спечели своята група в Лига Европа. Интересно е също така е, че възпитаниците на Индрих Търпишовски вкараха всичките си голове през първата част. Точни бяха Давид Доудера (15’), Иван Щранц (25’) и Моймир Хитил (30’, 45’).

Домакините наистина изиграха вихрена първа част, в която на практика за половин час те вкараха цели четири попадения. Първото от тях дойде в 15-ата минута, когато Доудера прати топката с глава след центриране. До второто се стигна десет минути по-късно, когато центриране отдясно не бе изчистено качествено, а Щранц успя все пак да вкара отбитата топка.

Точка на спора в този двубой сложи Хитил, който първо в 30-ата минута отбеляза с глава след корнер, а в добавеното време вкара второто си попадение. През втората част двата тима не предложиха нещо особено на феновете, а домакините по-скоро очакваха края на двубоя, който да официализира техния триумф в групата.